Kepez Seçim Sonuçları
2014–2024 · Antalya · mahalle mahalle · güncelleme 02.11.2026
Kepez’de 2024 yerel seçiminde belediye başkanlığı yarışını %44,2 oyla CHP kazandı. AK Parti %38,8 ile ikinci oldu. CHP, 2019’a göre oyunu 0,4 puan kaybetti. 2023 Cumhurbaşkanlığı ikinci turunda Kepez’de Kemal Kılıçdaroğlu %54,3 oy aldı (Türkiye: %47,8).

Bir ilçeye dokunun, ilçenin sonuçları açılır. Haritanın boş bir yerine dokunursanız Türkiye haritasına dönersiniz.
Tüm iller listesiSon seçim sonuçları
Kepez sonuçları Antalya geneliyle karşılaştırmalı. Grafikleri kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Seçim analizi
Kepez’in seçmen davranışı tek ekranda: oyların ne kadar kaydığı, rekabetin gücü, katılımın kime yaradığı, geçersiz oylar ve sıra dışı sandıklar. Bir kutuya dokunun, ayrıntısı açılır.
2019 → 2024 yerel arasında Kepez’de oyların %15,7’i el değiştirdi (hareketli). Net kayma CHP lehine 5,6 puan.
| Mahalle | Önce → sonra birinci | Kayma | Fark |
|---|---|---|---|
| Güneş Mah. | CHP → DEM Parti | 43,9 | 8,0 |
| Hüsnü Karakaş Mah. | AK Parti (aynı) | 31,8 | 4,1 |
| Şafak Mah. | CHP → AK Parti | 26,8 | 2,1 |
| Kepez Mah. | AK Parti → CHP | 24,8 | 21,1 |
| Kazım Karabekir Mah. | AK Parti → CHP | 22,2 | 14,7 |
| Kuzeyyaka Mah. | AK Parti (aynı) | 21,9 | 2,1 |
| Düdenbaşı Mah. | AK Parti → CHP | 21,4 | 0,3 |
| Odabaşı Mah. | AK Parti (aynı) | 21,2 | 3,3 |
| Fatih Mah. | AK Parti → CHP | 19,8 | 10,4 |
| Teomanpaşa Mah. | AK Parti → CHP | 19,2 | 1,9 |
| Gazi Mah. | AK Parti (aynı) | 18,7 | 2,0 |
| Esentepe Mah. | AK Parti → CHP | 18,7 | 4,7 |
| Zeytinlik Mah. | AK Parti (aynı) | 18,4 | 4,3 |
| Yeni Emek Mah. | AK Parti → CHP | 18,2 | 5,7 |
Birinci partisi değişen ya da farkı 5 puanın altında kalan ve kayması Türkiye mahalle ortalamasının (18,1 puan) üstünde olan mahalleler. Kırmızı ok birinci partinin değiştiğini gösterir.
2014–2024 seçim geçmişi
Her seçimde ilk üç parti ya da aday. Yerel seçimlerde ittifak kurulan yerlerde bazı partiler aday göstermediği için oranlar seçimden seçime keskin değişebilir.
Mahalle mahalle sonuçlar
2024 yerel seçiminde Kepez’deki her mahallenin belediye başkanlığı sonucu.
| Mahalle | Kazanan | Katılım |
|---|---|---|
| Ahatlı Mah. | CHP %46,7 | %73,1 |
| Aktoprak Mah. | AK Parti %42,6 | %71,5 |
| Altıayak Mah. | AK Parti %48,5 | %89,4 |
| Altınova Düden Mah. | CHP %49,2 | %79,9 |
| Altınova Orta Mah. | CHP %52,7 | %75,4 |
| Altınova Sinan Mah. | CHP %44,3 | %76,9 |
| Atatürk Mah. | CHP %55,4 | %77,8 |
| Avni Tolunay Mah. | AK Parti %45,0 | %80,0 |
| Ayanoğlu Mah. | CHP %42,1 | %70,3 |
| Aydoğmuş Mah. | CHP %42,7 | %65,7 |
| Baraj Mah. | AK Parti %40,5 | %70,0 |
| Barış Mah. | CHP %45,4 | %75,0 |
| Başköy Mah. | CHP %49,4 | %96,6 |
| Beşkonaklılar Mah. | CHP %41,8 | %78,2 |
| Demirel Mah. | AK Parti %51,7 | %81,7 |
| Duacı Mah. | CHP %64,6 | %82,4 |
| Duraliler Mah. | CHP %51,8 | %81,6 |
| Düdenbaşı Mah. | CHP %38,7 | %73,6 |
| E Tipi Kapali Ve Acik Cezaevi Mah. | CHP %43,0 | %101,7 |
| Emek Mah. | CHP %46,9 | %76,6 |
Altın sandık
Kepez’in 2024 yerel seçim sonucunu en iyi yansıtan sandık ve sandık kümesi. Sonuç gecesi ilk açılan sandıklar arasında bunları izlemek genel tabloyu en erken gösterir.
Partilerin kaleleri
2024 yerel seçiminde partilerin Kepez’de en güçlü ve en zayıf olduğu mahalleler (aday gösterilmeyen yerler hariç).
Seçime katılım
Kepez seçimleri hakkında sık sorulan sorular
Kepez’de 2024 yerel seçimini hangi parti kazandı?
Kepez’de 2024 yerel seçiminde belediye başkanlığı yarışını %44,2 oyla CHP kazandı. AK Parti %38,8 ile ikinci oldu.
Kepez’de kaç seçmen ve kaç sandık var?
2024 yerel seçiminde Kepez’de 439.104 kayıtlı seçmen vardı ve oylar 1.299 sandıkta kullanıldı.
Kepez’de 2023 Cumhurbaşkanlığı seçiminde kim önde çıktı?
Birinci turda Kemal Kılıçdaroğlu %49,7, Recep Tayyip Erdoğan %42,7 oy aldı. İkinci turda Kemal Kılıçdaroğlu %54,3 ile önde çıktı.
Kepez’de 2023 milletvekili seçiminde partilerin oy oranları neydi?
AK Parti %31,6, CHP %26,2, Yeşil Sol Parti %9,6, İYİ Parti %9,6, MHP %9,2.
Kepez’in seçim sonucu Türkiye geneline benziyor mu?
2023 genel seçimlerinde Kepez’in sonucu Türkiye sonucundan ortalama 3,7 puan farklıydı; yani Türkiye geneline kısmen benziyor.
Kepez’de oylar ne kadar kaydı?
2019 → 2024 yerel arasında Kepez’de oyların %15,7’i el değiştirdi; bu hareketli bir seçmen davranışıdır. Net kayma CHP lehine 5,6 puan. 12 mahallede birinci parti değişti.
Kepez’de salıncak mahalle var mı?
Evet. 2019 → 2024 yerel arasında birinci partisi değişen ya da farkı 5 puanın altında kalan ve oy kayması Türkiye ortalamasının üstünde olan 14 salıncak mahalle var; en oynakları Güneş Mah., Hüsnü Karakaş Mah., Şafak Mah..
Kepez’de kaç parti fiilen yarışıyor?
2024 yerel seçiminde Kepez’de etkin parti sayısı 2,83; yani çok partili bir yapı var. Birinci CHP ile ikinci AK Parti arasındaki fark 5,4 puan.
Kepez’de yüksek katılım hangi partiye yaradı?
2024 yerel seçiminde sandıklar karşılaştırıldığında, katılımı 10 puan yüksek olan sandıklarda DEM Parti oyu ortalama 4,6 puan daha düşük. Bu bir ilişkidir, nedensellik değildir.
Kepez’in geçersiz oy oranı kaç?
2024 yerel seçiminde Kepez’de geçersiz oy oranı %4,19 (Antalya: %4,22). Kendi ilçe ortalamasının 3 standart sapma üstünde geçersiz oy çıkan 12 sandık var.
Kepez’de olağan dışı sandık var mı?
2024 yerel ve 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde Kepez’de olağan dışı sandık (en az 200 seçmen, %98+ katılım, %95+ tek parti) çıkmadı.
Kepez hangi partinin kalesi?
Son 5 parti seçiminde (yerel ve milletvekili) Kepez’de AK Parti 4 kez, CHP 1 kez birinci oldu.
Kepez’in mahallelerinde 2024’te hangi parti kazandı?
2024 yerel seçiminde Kepez’deki 69 mahallenin 45 tanesinde CHP, 23 tanesinde AK Parti, 1 tanesinde DEM Parti birinci çıktı.
Kepez’in altın sandığı hangisi?
Kepez’in 2024 yerel seçim sonucuna en yakın sandık Kepez, Teomanpaşa Mah., 3367 nolu sandık oldu; sonuçtan ortalama 0,74 puan saptı.
Kepez’de CHP en çok hangi mahallede oy aldı?
2024 yerel seçiminde CHP en yüksek oyu Duacı (%64,6) mahallesinde, en düşük oyu Güneş (%26,1) mahallesinde aldı.
Kepez’de AK Parti en çok hangi mahallede oy aldı?
2024 yerel seçiminde AK Parti en yüksek oyu Kirişçiler (%55,2) mahallesinde, en düşük oyu Duacı (%27,5) mahallesinde aldı.
Kepez’de seçime katılım oranı kaç?
2024 yerel seçiminde katılım %74,3 oldu (Türkiye: %78,5). En yüksek katılım Çamlıca Mah. (%97,3), en düşük katılım Aydoğmuş Mah. (%65,7).
Bir sonraki seçim ne zaman?
Olağan takvime göre bir sonraki genel seçim (Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili) 2028’de, yerel seçim Mart 2029’da yapılacak. Erken seçim kararı alınırsa tarih değişebilir.
Kaynak: YSK sandık sonuçları; hesaplama sayim.net. Yerel seçim il sonucu büyükşehirlerde büyükşehir belediye başkanlığı, diğer illerde il genel meclisi oylarıdır. İlçe sonuçları ilçe belediye başkanlığı oylarıdır (beldeler hariç). Veriler kaynak gösterilerek kullanılabilir. Hesap yöntemi ve veri kaynağı: metodoloji.
Bir sonraki seçiminiz hazır olsun.
Kayıt ücretsiz. İlk seçiminizi 5 dakikada kurun ya da önce demoyu deneyin.