Mudurnu Seçim Sonuçları

2014–2024 · Bolu · mahalle mahalle · güncelleme 02.11.2026

Mudurnu’da 2024 yerel seçiminde belediye başkanlığı yarışını %40,6 oyla CHP kazandı. MHP %30,2 ile ikinci oldu. CHP, 2019’a göre oyunu 11,4 puan artırdı. 2023 Cumhurbaşkanlığı ikinci turunda Mudurnu’da Recep Tayyip Erdoğan %68,2 oy aldı (Türkiye: %52,2).

2024 belediye başkanlığı kazananı
CHP
%40,6
2024 katılım
%83,8
yerel seçim
Seçmen
3.768
2024
Sandık
13
2024
Haritada gezin

Bir ilçeye dokunun, ilçenin sonuçları açılır. Haritanın boş bir yerine dokunursanız Türkiye haritasına dönersiniz.

Tüm iller listesi

Son seçim sonuçları

Mudurnu sonuçları Bolu geneliyle karşılaştırmalı. Grafikleri kaynak göstererek kullanabilirsiniz.

sayim.net2024 Yerel Seçim · belediye başkanlığıMudurnu, Bolu · katılım %83,8MudurnuBoluCHP%40,61%44,53MHP%30,24%14,73AK Parti%24,55%30,30Yeniden Refah%1,61%2,70İYİ Parti%1,02%0,73BTP%0,99%0,30Kaynak: YSK sandık sonuçları · Hesaplama: sayim.net/altin-sandiksayim.net
sayim.net2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi 1. TurMudurnu, Bolu · katılım %90,7MudurnuBoluErdoğan%63,66%60,88Kılıçdaroğlu%27,54%31,03Sinan Oğan%7,56%7,50Muharrem İnce%1,24%0,60Kaynak: YSK sandık sonuçları · Hesaplama: sayim.net/altin-sandiksayim.net
sayim.net2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi 2. TurMudurnu, Bolu · katılım %87,9MudurnuBoluErdoğan%68,15%64,67Kılıçdaroğlu%31,85%35,33Kaynak: YSK sandık sonuçları · Hesaplama: sayim.net/altin-sandiksayim.net
sayim.net2023 Milletvekili SeçimiMudurnu, Bolu · katılım %90,8MudurnuBoluAK Parti%42,80%36,28MHP%19,09%23,37CHP%18,01%21,62İYİ Parti%8,65%7,49Yeniden Refah%2,66%3,25Zafer Partisi%1,67%1,93Kaynak: YSK sandık sonuçları · Hesaplama: sayim.net/altin-sandiksayim.net

Seçim analizi

Mudurnu’nun seçmen davranışı tek ekranda: oyların ne kadar kaydığı, rekabetin gücü, katılımın kime yaradığı, geçersiz oylar ve sıra dışı sandıklar. Bir kutuya dokunun, ayrıntısı açılır.

2019 → 2024 yerel arasında Mudurnu’da oyların %15,3’i el değiştirdi (hareketli). Net kayma CHP lehine 10,8 puan.

0 salıncak mahalle4 mahallede birinci parti değişti6 mahalle karşılaştırıldı
Salıncak mahalleler

Salıncak tanımına giren mahalle yok; seçmen davranışı istikrarlı.

Birinci partisi değişen ya da farkı 5 puanın altında kalan ve kayması Türkiye mahalle ortalamasının (18,1 puan) üstünde olan mahalleler. Kırmızı ok birinci partinin değiştiğini gösterir.

2014–2024 seçim geçmişi

Her seçimde ilk üç parti ya da aday. Yerel seçimlerde ittifak kurulan yerlerde bazı partiler aday göstermediği için oranlar seçimden seçime keskin değişebilir.

2014 YerelYerel
CHP%47,9
AK Parti%38,6
MHP%10,1
Katılım %91,5
2018 CBCumhurbaşkanlığı
Recep Tayyip Erdoğan%66,0
Muharrem İnce%21,6
Meral Akşener%10,9
Katılım %90,3
2018 MVMilletvekili
AK Parti%54,3
CHP%18,8
MHP%12,0
Katılım %90,3
2019 YerelYerel
MHP%40,4
AK Parti%29,4
CHP%29,2
Katılım %87,4
2023 CB 1. turCumhurbaşkanlığı
Recep Tayyip Erdoğan%63,7
Kemal Kılıçdaroğlu%27,5
Sinan Oğan%7,6
Katılım %90,7
2023 MVMilletvekili
AK Parti%42,8
MHP%19,1
CHP%18,0
Katılım %90,8
2023 CB 2. turCumhurbaşkanlığı
Recep Tayyip Erdoğan%68,2
Kemal Kılıçdaroğlu%31,9
Katılım %87,9
2024 YerelYerel
CHP%40,6
MHP%30,2
AK Parti%24,6
Katılım %83,8

Mahalle mahalle sonuçlar

2024 yerel seçiminde Mudurnu’daki her mahallenin belediye başkanlığı sonucu.

MahalleKazananKatılım
Büyükcami Mah.CHP %35,8%83,8
Hızırfakı Mah.CHP %45,3%85,4
Karacakaya Mah.CHP %47,3%94,2
Karacasumandira Mah.MHP %41,3%84,7
Karacomak Mah.MHP %54,5%87,0
Kaygana Mah.CHP %39,8%80,3
Merkez Mah.MHP %47,3%89,5
Musalla Mah.CHP %38,9%84,5
Seyrancık Mah.CHP %55,5%82,1
Tosunlar Mah.MHP %45,5%90,9
Yegenderesi Mah.MHP %46,5%93,5
Yıldırım Bayazıd Mah.CHP %32,5%90,3

Altın sandık

Mudurnu’nun 2024 yerel seçim sonucunu en iyi yansıtan sandık ve sandık kümesi. Sonuç gecesi ilk açılan sandıklar arasında bunları izlemek genel tabloyu en erken gösterir.

Türkiye’nin altın sandıkları ve yöntem

Partilerin kaleleri

2024 yerel seçiminde partilerin Mudurnu’da en güçlü ve en zayıf olduğu mahalleler (aday gösterilmeyen yerler hariç).

CHP
En güçlü
Seyrancık Mah.%55,5
Kaygana Mah.%39,8
Musalla Mah.%38,9
En zayıf
Karacomak Mah.%30,4
Yıldırım Bayazıd Mah.%32,5
Merkez Mah.%36,7
MHP
En güçlü
Karacomak Mah.%54,5
Merkez Mah.%47,3
Yıldırım Bayazıd Mah.%31,6
En zayıf
Seyrancık Mah.%26,2
Musalla Mah.%29,3
Kaygana Mah.%30,8
AK Parti
En güçlü
Yıldırım Bayazıd Mah.%29,8
Musalla Mah.%26,8
Kaygana Mah.%25,2
En zayıf
Merkez Mah.%13,3
Karacomak Mah.%14,2
Seyrancık Mah.%14,4

Seçime katılım

2024 Yerel%83,8 / TR %78,5
2023 CB 1. tur%90,7 / TR %87,0
2023 CB 2. tur%87,9 / TR %84,1
2019 Yerel%87,4 / TR %84,7
En yüksek katılım (mahalle, 2024)
Yıldırım Bayazıd Mah.%90,3
Merkez Mah.%89,5
Karacomak Mah.%87,0
Musalla Mah.%84,5
Seyrancık Mah.%82,1
En düşük katılım (mahalle, 2024)
Kaygana Mah.%80,3
Seyrancık Mah.%82,1
Musalla Mah.%84,5
Karacomak Mah.%87,0
Merkez Mah.%89,5

Mudurnu seçimleri hakkında sık sorulan sorular

Mudurnu’da 2024 yerel seçimini hangi parti kazandı?

Mudurnu’da 2024 yerel seçiminde belediye başkanlığı yarışını %40,6 oyla CHP kazandı. MHP %30,2 ile ikinci oldu.

Mudurnu’da kaç seçmen ve kaç sandık var?

2024 yerel seçiminde Mudurnu’da 3.768 kayıtlı seçmen vardı ve oylar 13 sandıkta kullanıldı.

Mudurnu’da 2023 Cumhurbaşkanlığı seçiminde kim önde çıktı?

Birinci turda Recep Tayyip Erdoğan %63,7, Kemal Kılıçdaroğlu %27,5 oy aldı. İkinci turda Recep Tayyip Erdoğan %68,2 ile önde çıktı.

Mudurnu’da 2023 milletvekili seçiminde partilerin oy oranları neydi?

AK Parti %42,8, MHP %19,1, CHP %18,0, İYİ Parti %8,7, Yeniden Refah %2,7.

Mudurnu’nun seçim sonucu Türkiye geneline benziyor mu?

2023 genel seçimlerinde Mudurnu’nun sonucu Türkiye sonucundan ortalama 9,9 puan farklıydı; yani Türkiye genelinden belirgin şekilde ayrışıyor.

Mudurnu’da oylar ne kadar kaydı?

2019 → 2024 yerel arasında Mudurnu’da oyların %15,3’i el değiştirdi; bu hareketli bir seçmen davranışıdır. Net kayma CHP lehine 10,8 puan. 4 mahallede birinci parti değişti.

Mudurnu’da salıncak mahalle var mı?

2019 → 2024 yerel arasında Mudurnu’da salıncak mahalle tanımına giren bir yer çıkmadı; seçmen davranışı istikrarlı.

Mudurnu’da kaç parti fiilen yarışıyor?

2024 yerel seçiminde Mudurnu’da etkin parti sayısı 3,15; yani çok partili bir yapı var. Birinci CHP ile ikinci MHP arasındaki fark 10,4 puan.

Mudurnu’nun geçersiz oy oranı kaç?

2024 yerel seçiminde Mudurnu’da geçersiz oy oranı %4,56 (Bolu: %3,34). Kendi ilçe ortalamasının 3 standart sapma üstünde geçersiz oy çıkan 0 sandık var.

Mudurnu’da olağan dışı sandık var mı?

2024 yerel ve 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde Mudurnu’da olağan dışı sandık (en az 200 seçmen, %98+ katılım, %95+ tek parti) çıkmadı.

Mudurnu hangi partinin kalesi?

Son 5 parti seçiminde (yerel ve milletvekili) Mudurnu’da CHP 2 kez, AK Parti 2 kez, MHP 1 kez birinci oldu.

Mudurnu’nun mahallelerinde 2024’te hangi parti kazandı?

2024 yerel seçiminde Mudurnu’daki 12 mahallenin 7 tanesinde CHP, 5 tanesinde MHP birinci çıktı.

Mudurnu’nun altın sandığı hangisi?

Mudurnu’nun 2024 yerel seçim sonucuna en yakın sandık Mudurnu, Musalla Mah., 1011 nolu sandık oldu; sonuçtan ortalama 0,79 puan saptı.

Mudurnu’da CHP en çok hangi mahallede oy aldı?

2024 yerel seçiminde CHP en yüksek oyu Seyrancık (%55,5) mahallesinde, en düşük oyu Karacomak (%30,4) mahallesinde aldı.

Mudurnu’da MHP en çok hangi mahallede oy aldı?

2024 yerel seçiminde MHP en yüksek oyu Karacomak (%54,5) mahallesinde, en düşük oyu Seyrancık (%26,2) mahallesinde aldı.

Mudurnu’da seçime katılım oranı kaç?

2024 yerel seçiminde katılım %83,8 oldu (Türkiye: %78,5). En yüksek katılım Yıldırım Bayazıd Mah. (%90,3), en düşük katılım Kaygana Mah. (%80,3).

Bir sonraki seçim ne zaman?

Olağan takvime göre bir sonraki genel seçim (Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili) 2028’de, yerel seçim Mart 2029’da yapılacak. Erken seçim kararı alınırsa tarih değişebilir.

Bolu il geneli seçim sonuçları

Kaynak: YSK sandık sonuçları; hesaplama sayim.net. Yerel seçim il sonucu büyükşehirlerde büyükşehir belediye başkanlığı, diğer illerde il genel meclisi oylarıdır. İlçe sonuçları ilçe belediye başkanlığı oylarıdır (beldeler hariç). Veriler kaynak gösterilerek kullanılabilir. Hesap yöntemi ve veri kaynağı: metodoloji.

Bir sonraki seçiminiz hazır olsun.

Kayıt ücretsiz. İlk seçiminizi 5 dakikada kurun ya da önce demoyu deneyin.