Beyağaç Seçim Sonuçları

2014–2024 · Denizli · mahalle mahalle · güncelleme 02.11.2026

Beyağaç’ta 2024 yerel seçiminde belediye başkanlığı yarışını %50,4 oyla Yeniden Refah kazandı. AK Parti %37,5 ile ikinci oldu. 2023 Cumhurbaşkanlığı ikinci turunda Beyağaç’ta Recep Tayyip Erdoğan %56,0 oy aldı (Türkiye: %52,2).

2024 belediye başkanlığı kazananı
Yeniden Refah
%50,4
2024 katılım
%94,0
yerel seçim
Seçmen
5.324
2024
Sandık
22
2024
Haritada gezin

Bir ilçeye dokunun, ilçenin sonuçları açılır. Haritanın boş bir yerine dokunursanız Türkiye haritasına dönersiniz.

Tüm iller listesi

Son seçim sonuçları

Beyağaç sonuçları Denizli geneliyle karşılaştırmalı. Grafikleri kaynak göstererek kullanabilirsiniz.

sayim.net2024 Yerel Seçim · belediye başkanlığıBeyağaç, Denizli · katılım %94,0BeyağaçDenizliYeniden Refah%50,35%3,68AK Parti%37,51%30,25CHP%5,94%49,54DEVA%2,47%0,31İYİ Parti%1,35%7,33Zafer Partisi%1,11%1,39Kaynak: YSK sandık sonuçları · Hesaplama: sayim.net/altin-sandiksayim.net
sayim.net2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi 1. TurBeyağaç, Denizli · katılım %93,0BeyağaçDenizliErdoğan%52,51%43,91Kılıçdaroğlu%41,68%48,34Sinan Oğan%4,64%7,08Muharrem İnce%1,18%0,67Kaynak: YSK sandık sonuçları · Hesaplama: sayim.net/altin-sandiksayim.net
sayim.net2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi 2. TurBeyağaç, Denizli · katılım %90,0BeyağaçDenizliErdoğan%55,98%47,08Kılıçdaroğlu%44,02%52,92Kaynak: YSK sandık sonuçları · Hesaplama: sayim.net/altin-sandiksayim.net
sayim.net2023 Milletvekili SeçimiBeyağaç, Denizli · katılım %93,1BeyağaçDenizliAK Parti%37,14%33,32CHP%23,75%31,82İYİ Parti%20,17%14,25MHP%12,39%8,29Zafer Partisi%1,25%2,61Yeniden Refah%0,98%1,35Kaynak: YSK sandık sonuçları · Hesaplama: sayim.net/altin-sandiksayim.net

Seçim analizi

Beyağaç’ın seçmen davranışı tek ekranda: oyların ne kadar kaydığı, rekabetin gücü, katılımın kime yaradığı, geçersiz oylar ve sıra dışı sandıklar. Bir kutuya dokunun, ayrıntısı açılır.

2019 → 2024 yerel arasında Beyağaç’ta oyların %54,4’i el değiştirdi (çok oynak). Net kayma Yeniden Refah lehine 33,1 puan. İttifaklar blok olarak karşılaştırıldı.

9 salıncak mahalle8 mahallede birinci parti değişti11 mahalle karşılaştırıldı
Salıncak mahalleler
MahalleÖnce → sonra birinciKaymaFark
Cumhuriyet Mah.Millet İttifakı → Yeniden Refah64,030,9
Fatih Mah.Millet İttifakı → Yeniden Refah63,533,7
Yeni Mah.Millet İttifakı → Yeniden Refah59,922,8
Sazak Mah.AK Parti → Yeniden Refah58,517,3
Zafer Mah.Millet İttifakı → Yeniden Refah56,222,9
Eşenler Mah.AK Parti → Yeniden Refah54,012,6
Kapuz Mah.AK Parti → Yeniden Refah51,45,3
Kızılcaağaç Mah.AK Parti (aynı)48,34,7
Geriçam Mah.Millet İttifakı → AK Parti45,00,0

Birinci partisi değişen ya da farkı 5 puanın altında kalan ve kayması Türkiye mahalle ortalamasının (18,1 puan) üstünde olan mahalleler. Kırmızı ok birinci partinin değiştiğini gösterir.

2014–2024 seçim geçmişi

Her seçimde ilk üç parti ya da aday. Yerel seçimlerde ittifak kurulan yerlerde bazı partiler aday göstermediği için oranlar seçimden seçime keskin değişebilir.

2014 YerelYerel
AK Parti%41,2
CHP%35,8
MHP%21,1
Katılım %96,2
2018 CBCumhurbaşkanlığı
Recep Tayyip Erdoğan%53,0
Muharrem İnce%27,9
Meral Akşener%18,0
Katılım %91,2
2018 MVMilletvekili
AK Parti%46,0
CHP%24,3
İYİ Parti%17,5
Katılım %91,2
2019 YerelYerel
AK Parti%53,4
İYİ Parti%44,4
Vatan%0,8
Katılım %94,6
2023 CB 1. turCumhurbaşkanlığı
Recep Tayyip Erdoğan%52,5
Kemal Kılıçdaroğlu%41,7
Sinan Oğan%4,6
Katılım %93,0
2023 MVMilletvekili
AK Parti%37,1
CHP%23,8
İYİ Parti%20,2
Katılım %93,1
2023 CB 2. turCumhurbaşkanlığı
Recep Tayyip Erdoğan%56,0
Kemal Kılıçdaroğlu%44,0
Katılım %90,0
2024 YerelYerel
Yeniden Refah%50,4
AK Parti%37,5
CHP%5,9
Katılım %94,0

Mahalle mahalle sonuçlar

2024 yerel seçiminde Beyağaç’taki her mahallenin belediye başkanlığı sonucu.

MahalleKazananKatılım
Cumhuriyet Mah.Yeniden Refah %59,7%96,6
Eşenler Mah.Yeniden Refah %51,6%93,6
Fatih Mah.Yeniden Refah %61,6%94,9
Geriçam Mah.AK Parti %40,7%89,5
Hürriyet Mah.Yeniden Refah %51,3%91,9
Kapuz Mah.Yeniden Refah %48,2%96,1
Kızılcaağaç Mah.AK Parti %47,9%94,8
Pınarönü Mah.Yeniden Refah %46,2%103,7
Sazak Mah.Yeniden Refah %54,4%96,5
Subaşı Mah.Yeniden Refah %39,1%96,5
Uzunoluk Mah.AK Parti %46,8%94,5
Yeni Mah.Yeniden Refah %54,1%87,4
Yeniçeşme Mah.AK Parti %42,8%94,5
Zafer Mah.Yeniden Refah %54,2%87,6
Çamlık Mah.Yeniden Refah %68,8%97,3

Altın sandık

Beyağaç’ın 2024 yerel seçim sonucunu en iyi yansıtan sandık ve sandık kümesi. Sonuç gecesi ilk açılan sandıklar arasında bunları izlemek genel tabloyu en erken gösterir.

Türkiye’nin altın sandıkları ve yöntem

Partilerin kaleleri

2024 yerel seçiminde partilerin Beyağaç’ta en güçlü ve en zayıf olduğu mahalleler (aday gösterilmeyen yerler hariç).

Yeniden Refah
En güçlü
Fatih Mah.%61,6
Sazak Mah.%54,4
Yeni Mah.%54,1
En zayıf
Uzunoluk Mah.%41,7
Kızılcaağaç Mah.%43,2
Kapuz Mah.%48,2
AK Parti
En güçlü
Kızılcaağaç Mah.%47,9
Uzunoluk Mah.%46,8
Kapuz Mah.%42,8
En zayıf
Fatih Mah.%27,9
Yeni Mah.%31,3
Sazak Mah.%37,1
CHP
En güçlü
Fatih Mah.%6,9
Yeni Mah.%6,3
Uzunoluk Mah.%6,3
En zayıf
Kızılcaağaç Mah.%1,8
Sazak Mah.%3,9
Kapuz Mah.%3,9

Seçime katılım

2024 Yerel%94,0 / TR %78,5
2023 CB 1. tur%93,0 / TR %87,0
2023 CB 2. tur%90,0 / TR %84,1
2019 Yerel%94,6 / TR %84,7
En yüksek katılım (mahalle, 2024)
Sazak Mah.%96,5
Kapuz Mah.%96,1
Fatih Mah.%94,9
Kızılcaağaç Mah.%94,8
Uzunoluk Mah.%94,5
En düşük katılım (mahalle, 2024)
Yeni Mah.%87,4
Eşenler Mah.%93,6
Uzunoluk Mah.%94,5
Kızılcaağaç Mah.%94,8
Fatih Mah.%94,9

Beyağaç seçimleri hakkında sık sorulan sorular

Beyağaç’ta 2024 yerel seçimini hangi parti kazandı?

Beyağaç’ta 2024 yerel seçiminde belediye başkanlığı yarışını %50,4 oyla Yeniden Refah kazandı. AK Parti %37,5 ile ikinci oldu.

Beyağaç’ta kaç seçmen ve kaç sandık var?

2024 yerel seçiminde Beyağaç’ta 5.324 kayıtlı seçmen vardı ve oylar 22 sandıkta kullanıldı.

Beyağaç’ta 2023 Cumhurbaşkanlığı seçiminde kim önde çıktı?

Birinci turda Recep Tayyip Erdoğan %52,5, Kemal Kılıçdaroğlu %41,7 oy aldı. İkinci turda Recep Tayyip Erdoğan %56,0 ile önde çıktı.

Beyağaç’ta 2023 milletvekili seçiminde partilerin oy oranları neydi?

AK Parti %37,1, CHP %23,8, İYİ Parti %20,2, MHP %12,4, Zafer Partisi %1,2.

Beyağaç’ın seçim sonucu Türkiye geneline benziyor mu?

2023 genel seçimlerinde Beyağaç’ın sonucu Türkiye sonucundan ortalama 3,0 puan farklıydı; yani Türkiye geneline kısmen benziyor.

Beyağaç’ta oylar ne kadar kaydı?

2019 → 2024 yerel arasında Beyağaç’ta oyların %54,4’i el değiştirdi; bu çok oynak bir seçmen davranışıdır. Net kayma Yeniden Refah lehine 33,1 puan. 8 mahallede birinci parti değişti.

Beyağaç’ta salıncak mahalle var mı?

Evet. 2019 → 2024 yerel arasında birinci partisi değişen ya da farkı 5 puanın altında kalan ve oy kayması Türkiye ortalamasının üstünde olan 9 salıncak mahalle var; en oynakları Cumhuriyet Mah., Fatih Mah., Yeni Mah..

Beyağaç’ta kaç parti fiilen yarışıyor?

2024 yerel seçiminde Beyağaç’ta etkin parti sayısı 2,51; yani çok partili bir yapı var. Birinci Yeniden Refah ile ikinci AK Parti arasındaki fark 12,8 puan.

Beyağaç’ın geçersiz oy oranı kaç?

2024 yerel seçiminde Beyağaç’ta geçersiz oy oranı %7,7 (Denizli: %5,35). Kendi ilçe ortalamasının 3 standart sapma üstünde geçersiz oy çıkan 0 sandık var.

Beyağaç’ta olağan dışı sandık var mı?

2024 yerel ve 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde Beyağaç’ta olağan dışı sandık (en az 200 seçmen, %98+ katılım, %95+ tek parti) çıkmadı.

Beyağaç hangi partinin kalesi?

Son 5 parti seçiminde (yerel ve milletvekili) Beyağaç’ta AK Parti 4 kez, Yeniden Refah 1 kez birinci oldu.

Beyağaç’ın mahallelerinde 2024’te hangi parti kazandı?

2024 yerel seçiminde Beyağaç’taki 15 mahallenin 11 tanesinde Yeniden Refah, 4 tanesinde AK Parti birinci çıktı.

Beyağaç’ın altın sandığı hangisi?

Beyağaç’ın 2024 yerel seçim sonucuna en yakın sandık Beyağaç, Eşenler Mah., 1004 nolu sandık oldu; sonuçtan ortalama 0,69 puan saptı.

Beyağaç’ta Yeniden Refah en çok hangi mahallede oy aldı?

2024 yerel seçiminde Yeniden Refah en yüksek oyu Fatih (%61,6) mahallesinde, en düşük oyu Uzunoluk (%41,7) mahallesinde aldı.

Beyağaç’ta AK Parti en çok hangi mahallede oy aldı?

2024 yerel seçiminde AK Parti en yüksek oyu Kızılcaağaç (%47,9) mahallesinde, en düşük oyu Fatih (%27,9) mahallesinde aldı.

Beyağaç’ta seçime katılım oranı kaç?

2024 yerel seçiminde katılım %94,0 oldu (Türkiye: %78,5). En yüksek katılım Sazak Mah. (%96,5), en düşük katılım Yeni Mah. (%87,4).

Bir sonraki seçim ne zaman?

Olağan takvime göre bir sonraki genel seçim (Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili) 2028’de, yerel seçim Mart 2029’da yapılacak. Erken seçim kararı alınırsa tarih değişebilir.

Denizli il geneli seçim sonuçları

Kaynak: YSK sandık sonuçları; hesaplama sayim.net. Yerel seçim il sonucu büyükşehirlerde büyükşehir belediye başkanlığı, diğer illerde il genel meclisi oylarıdır. İlçe sonuçları ilçe belediye başkanlığı oylarıdır (beldeler hariç). Veriler kaynak gösterilerek kullanılabilir. Hesap yöntemi ve veri kaynağı: metodoloji.

Bir sonraki seçiminiz hazır olsun.

Kayıt ücretsiz. İlk seçiminizi 5 dakikada kurun ya da önce demoyu deneyin.