Kaynaşlı Seçim Sonuçları

2014–2024 · Düzce · mahalle mahalle · güncelleme 02.11.2026

Kaynaşlı’da 2024 yerel seçiminde belediye başkanlığı yarışını %32,4 oyla MHP kazandı. AK Parti %28,9 ile ikinci oldu. MHP, 2019’a göre oyunu 22,2 puan kaybetti. 2023 Cumhurbaşkanlığı ikinci turunda Kaynaşlı’da Recep Tayyip Erdoğan %81,3 oy aldı (Türkiye: %52,2).

2024 belediye başkanlığı kazananı
MHP
%32,4
2024 katılım
%82,9
yerel seçim
Seçmen
7.729
2024
Sandık
25
2024
Haritada gezin

Bir ilçeye dokunun, ilçenin sonuçları açılır. Haritanın boş bir yerine dokunursanız Türkiye haritasına dönersiniz.

Tüm iller listesi

Son seçim sonuçları

Kaynaşlı sonuçları Düzce geneliyle karşılaştırmalı. Grafikleri kaynak göstererek kullanabilirsiniz.

sayim.net2024 Yerel Seçim · belediye başkanlığıKaynaşlı, Düzce · katılım %82,9KaynaşlıDüzceMHP%32,38%14,25AK Parti%28,93%39,10Yeniden Refah%17,82%23,44BBP%12,31%0,48CHP%6,19%13,48Saadet%0,75%1,26Kaynak: YSK sandık sonuçları · Hesaplama: sayim.net/altin-sandiksayim.net
sayim.net2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi 1. TurKaynaşlı, Düzce · katılım %91,0KaynaşlıDüzceErdoğan%77,70%68,60Kılıçdaroğlu%16,57%24,91Sinan Oğan%5,50%6,10Muharrem İnce%0,23%0,39Kaynak: YSK sandık sonuçları · Hesaplama: sayim.net/altin-sandiksayim.net
sayim.net2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi 2. TurKaynaşlı, Düzce · katılım %88,8KaynaşlıDüzceErdoğan%81,34%71,93Kılıçdaroğlu%18,66%28,07Kaynak: YSK sandık sonuçları · Hesaplama: sayim.net/altin-sandiksayim.net
sayim.net2023 Milletvekili SeçimiKaynaşlı, Düzce · katılım %91,0KaynaşlıDüzceAK Parti%54,89%49,29MHP%19,36%16,16CHP%15,52%22,60Yeniden Refah%3,86%3,89Zafer Partisi%2,00%2,17BBP%0,78%0,91Kaynak: YSK sandık sonuçları · Hesaplama: sayim.net/altin-sandiksayim.net

Seçim analizi

Kaynaşlı’nın seçmen davranışı tek ekranda: oyların ne kadar kaydığı, rekabetin gücü, katılımın kime yaradığı, geçersiz oylar ve sıra dışı sandıklar. Bir kutuya dokunun, ayrıntısı açılır.

2019 → 2024 yerel arasında Kaynaşlı’da oyların %20,7’i el değiştirdi (çok oynak). Net kayma Yeniden Refah lehine 19,1 puan. İttifaklar blok olarak karşılaştırıldı.

0 salıncak mahalle0 mahallede birinci parti değişti6 mahalle karşılaştırıldı
Salıncak mahalleler

Salıncak tanımına giren mahalle yok; seçmen davranışı istikrarlı.

Birinci partisi değişen ya da farkı 5 puanın altında kalan ve kayması Türkiye mahalle ortalamasının (18,1 puan) üstünde olan mahalleler. Kırmızı ok birinci partinin değiştiğini gösterir.

2014–2024 seçim geçmişi

Her seçimde ilk üç parti ya da aday. Yerel seçimlerde ittifak kurulan yerlerde bazı partiler aday göstermediği için oranlar seçimden seçime keskin değişebilir.

2014 YerelYerel
AK Parti%47,0
Saadet%38,0
CHP%12,6
Katılım %91,2
2018 CBCumhurbaşkanlığı
Recep Tayyip Erdoğan%81,6
Muharrem İnce%12,9
Meral Akşener%4,3
Katılım %91,5
2018 MVMilletvekili
AK Parti%60,9
MHP%20,6
CHP%10,3
Katılım %91,5
2019 YerelYerel
MHP%54,6
AK Parti%39,4
İYİ Parti%4,8
Katılım %88,7
2023 CB 1. turCumhurbaşkanlığı
Recep Tayyip Erdoğan%77,7
Kemal Kılıçdaroğlu%16,6
Sinan Oğan%5,5
Katılım %91,0
2023 MVMilletvekili
AK Parti%54,9
MHP%19,4
CHP%15,5
Katılım %91,0
2023 CB 2. turCumhurbaşkanlığı
Recep Tayyip Erdoğan%81,3
Kemal Kılıçdaroğlu%18,7
Katılım %88,8
2024 YerelYerel
MHP%32,4
AK Parti%28,9
Yeniden Refah%17,8
Katılım %82,9

Mahalle mahalle sonuçlar

2024 yerel seçiminde Kaynaşlı’daki her mahallenin belediye başkanlığı sonucu.

MahalleKazananKatılım
Eskiköy Mah.AK Parti %30,6%94,9
Karaçalı Mah.AK Parti %40,8%82,1
Kumluca Mah.AK Parti %28,3%85,5
Merkez Mah.MHP %39,5%82,5
Sarıyer Mah.MHP %36,3%83,2
Çele Mah.MHP %35,3%76,9
Şimşir Mah.AK Parti %35,8%90,7

Altın sandık

Kaynaşlı’nın 2024 yerel seçim sonucunu en iyi yansıtan sandık ve sandık kümesi. Sonuç gecesi ilk açılan sandıklar arasında bunları izlemek genel tabloyu en erken gösterir.

Türkiye’nin altın sandıkları ve yöntem

Partilerin kaleleri

2024 yerel seçiminde partilerin Kaynaşlı’da en güçlü ve en zayıf olduğu mahalleler (aday gösterilmeyen yerler hariç).

MHP
En güçlü
Merkez Mah.%39,5
Sarıyer Mah.%36,3
Çele Mah.%35,3
En zayıf
Karaçalı Mah.%24,8
Şimşir Mah.%26,7
Kumluca Mah.%27,6
AK Parti
En güçlü
Karaçalı Mah.%40,8
Şimşir Mah.%35,8
Kumluca Mah.%28,3
En zayıf
Çele Mah.%22,8
Merkez Mah.%23,7
Sarıyer Mah.%24,5
Yeniden Refah
En güçlü
Sarıyer Mah.%23,6
Merkez Mah.%19,6
Çele Mah.%16,5
En zayıf
Şimşir Mah.%13,1
Kumluca Mah.%14,5
Karaçalı Mah.%15,8

Seçime katılım

2024 Yerel%82,9 / TR %78,5
2023 CB 1. tur%91,0 / TR %87,0
2023 CB 2. tur%88,8 / TR %84,1
2019 Yerel%88,7 / TR %84,7
En yüksek katılım (mahalle, 2024)
Şimşir Mah.%90,7
Kumluca Mah.%85,5
Sarıyer Mah.%83,2
Merkez Mah.%82,5
Karaçalı Mah.%82,1
En düşük katılım (mahalle, 2024)
Çele Mah.%76,9
Karaçalı Mah.%82,1
Merkez Mah.%82,5
Sarıyer Mah.%83,2
Kumluca Mah.%85,5

Kaynaşlı seçimleri hakkında sık sorulan sorular

Kaynaşlı’da 2024 yerel seçimini hangi parti kazandı?

Kaynaşlı’da 2024 yerel seçiminde belediye başkanlığı yarışını %32,4 oyla MHP kazandı. AK Parti %28,9 ile ikinci oldu.

Kaynaşlı’da kaç seçmen ve kaç sandık var?

2024 yerel seçiminde Kaynaşlı’da 7.729 kayıtlı seçmen vardı ve oylar 25 sandıkta kullanıldı.

Kaynaşlı’da 2023 Cumhurbaşkanlığı seçiminde kim önde çıktı?

Birinci turda Recep Tayyip Erdoğan %77,7, Kemal Kılıçdaroğlu %16,6 oy aldı. İkinci turda Recep Tayyip Erdoğan %81,3 ile önde çıktı.

Kaynaşlı’da 2023 milletvekili seçiminde partilerin oy oranları neydi?

AK Parti %54,9, MHP %19,4, CHP %15,5, Yeniden Refah %3,9, Zafer Partisi %2,0.

Kaynaşlı’nın seçim sonucu Türkiye geneline benziyor mu?

2023 genel seçimlerinde Kaynaşlı’nın sonucu Türkiye sonucundan ortalama 17,1 puan farklıydı; yani Türkiye genelinden belirgin şekilde ayrışıyor.

Kaynaşlı’da oylar ne kadar kaydı?

2019 → 2024 yerel arasında Kaynaşlı’da oyların %20,7’i el değiştirdi; bu çok oynak bir seçmen davranışıdır. Net kayma Yeniden Refah lehine 19,1 puan.

Kaynaşlı’da salıncak mahalle var mı?

2019 → 2024 yerel arasında Kaynaşlı’da salıncak mahalle tanımına giren bir yer çıkmadı; seçmen davranışı istikrarlı.

Kaynaşlı’da kaç parti fiilen yarışıyor?

2024 yerel seçiminde Kaynaşlı’da etkin parti sayısı 4,18; yani çok partili bir yapı var. Birinci MHP ile ikinci AK Parti arasındaki fark 3,5 puan.

Kaynaşlı’nın geçersiz oy oranı kaç?

2024 yerel seçiminde Kaynaşlı’da geçersiz oy oranı %4,21 (Düzce: %4,29). Kendi ilçe ortalamasının 3 standart sapma üstünde geçersiz oy çıkan 0 sandık var.

Kaynaşlı’da olağan dışı sandık var mı?

2024 yerel ve 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde Kaynaşlı’da olağan dışı sandık (en az 200 seçmen, %98+ katılım, %95+ tek parti) çıkmadı.

Kaynaşlı hangi partinin kalesi?

Son 5 parti seçiminde (yerel ve milletvekili) Kaynaşlı’da AK Parti 3 kez, MHP 2 kez birinci oldu.

Kaynaşlı’nın mahallelerinde 2024’te hangi parti kazandı?

2024 yerel seçiminde Kaynaşlı’daki 7 mahallenin 4 tanesinde AK Parti, 3 tanesinde MHP birinci çıktı.

Kaynaşlı’nın altın sandığı hangisi?

Kaynaşlı’nın 2024 yerel seçim sonucuna en yakın sandık Kaynaşlı, Çele Mah., 1002 nolu sandık oldu; sonuçtan ortalama 1,24 puan saptı.

Kaynaşlı’da MHP en çok hangi mahallede oy aldı?

2024 yerel seçiminde MHP en yüksek oyu Merkez (%39,5) mahallesinde, en düşük oyu Karaçalı (%24,8) mahallesinde aldı.

Kaynaşlı’da AK Parti en çok hangi mahallede oy aldı?

2024 yerel seçiminde AK Parti en yüksek oyu Karaçalı (%40,8) mahallesinde, en düşük oyu Çele (%22,8) mahallesinde aldı.

Kaynaşlı’da seçime katılım oranı kaç?

2024 yerel seçiminde katılım %82,9 oldu (Türkiye: %78,5). En yüksek katılım Şimşir Mah. (%90,7), en düşük katılım Çele Mah. (%76,9).

Bir sonraki seçim ne zaman?

Olağan takvime göre bir sonraki genel seçim (Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili) 2028’de, yerel seçim Mart 2029’da yapılacak. Erken seçim kararı alınırsa tarih değişebilir.

Düzce il geneli seçim sonuçları

Kaynak: YSK sandık sonuçları; hesaplama sayim.net. Yerel seçim il sonucu büyükşehirlerde büyükşehir belediye başkanlığı, diğer illerde il genel meclisi oylarıdır. İlçe sonuçları ilçe belediye başkanlığı oylarıdır (beldeler hariç). Veriler kaynak gösterilerek kullanılabilir. Hesap yöntemi ve veri kaynağı: metodoloji.

Bir sonraki seçiminiz hazır olsun.

Kayıt ücretsiz. İlk seçiminizi 5 dakikada kurun ya da önce demoyu deneyin.