Beylikdüzü Seçim Sonuçları
2014–2024 · İstanbul · mahalle mahalle · güncelleme 02.11.2026
Beylikdüzü’de 2024 yerel seçiminde belediye başkanlığı yarışını %52,9 oyla CHP kazandı. AK Parti %33,4 ile ikinci oldu. CHP, 2019’a göre oyunu 3,4 puan kaybetti. 2023 Cumhurbaşkanlığı ikinci turunda Beylikdüzü’de Kemal Kılıçdaroğlu %57,7 oy aldı (Türkiye: %47,8).

Bir ilçeye dokunun, ilçenin sonuçları açılır. Haritanın boş bir yerine dokunursanız Türkiye haritasına dönersiniz.
Tüm iller listesiSon seçim sonuçları
Beylikdüzü sonuçları İstanbul geneliyle karşılaştırmalı. Grafikleri kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Seçim analizi
Beylikdüzü’nün seçmen davranışı tek ekranda: oyların ne kadar kaydığı, rekabetin gücü, katılımın kime yaradığı, geçersiz oylar ve sıra dışı sandıklar. Bir kutuya dokunun, ayrıntısı açılır.
2019 → 2024 yerel arasında Beylikdüzü’de oyların %12,8’i el değiştirdi (hareketli). Net kayma CHP lehine 2,4 puan.
Salıncak tanımına giren mahalle yok; seçmen davranışı istikrarlı.
Birinci partisi değişen ya da farkı 5 puanın altında kalan ve kayması Türkiye mahalle ortalamasının (18,1 puan) üstünde olan mahalleler. Kırmızı ok birinci partinin değiştiğini gösterir.
2014–2024 seçim geçmişi
Her seçimde ilk üç parti ya da aday. Yerel seçimlerde ittifak kurulan yerlerde bazı partiler aday göstermediği için oranlar seçimden seçime keskin değişebilir.
Mahalle mahalle sonuçlar
2024 yerel seçiminde Beylikdüzü’deki her mahallenin belediye başkanlığı sonucu.
| Mahalle | Kazanan | Katılım |
|---|---|---|
| Adnan Kahveci Mah. | CHP %58,7 | %78,7 |
| Barış Mah. | CHP %65,3 | %81,7 |
| Büyükşehir Mah. | CHP %68,2 | %81,2 |
| Cumhuriyet Mah. | CHP %72,2 | %81,6 |
| Dereağzı Mah. | CHP %45,0 | %78,5 |
| Gürpınar Mah. | CHP %44,0 | %77,1 |
| Kavaklı Mah. | AK Parti %47,0 | %77,8 |
| Marmara Mah. | AK Parti %53,9 | %79,2 |
| Sahil Mah. | AK Parti %44,0 | %76,0 |
| Yakuplu Mah. | CHP %42,0 | %76,3 |
Altın sandık
Beylikdüzü’nün 2024 yerel seçim sonucunu en iyi yansıtan sandık ve sandık kümesi. Sonuç gecesi ilk açılan sandıklar arasında bunları izlemek genel tabloyu en erken gösterir.
Partilerin kaleleri
2024 yerel seçiminde partilerin Beylikdüzü’de en güçlü ve en zayıf olduğu mahalleler (aday gösterilmeyen yerler hariç).
Seçime katılım
Beylikdüzü seçimleri hakkında sık sorulan sorular
Beylikdüzü’de 2024 yerel seçimini hangi parti kazandı?
Beylikdüzü’de 2024 yerel seçiminde belediye başkanlığı yarışını %52,9 oyla CHP kazandı. AK Parti %33,4 ile ikinci oldu.
Beylikdüzü’de kaç seçmen ve kaç sandık var?
2024 yerel seçiminde Beylikdüzü’de 274.115 kayıtlı seçmen vardı ve oylar 801 sandıkta kullanıldı.
Beylikdüzü’de 2023 Cumhurbaşkanlığı seçiminde kim önde çıktı?
Birinci turda Kemal Kılıçdaroğlu %54,5, Recep Tayyip Erdoğan %41,0 oy aldı. İkinci turda Kemal Kılıçdaroğlu %57,7 ile önde çıktı.
Beylikdüzü’de 2023 milletvekili seçiminde partilerin oy oranları neydi?
CHP %33,1, AK Parti %31,6, İYİ Parti %10,3, Yeşil Sol Parti %5,8, TİP %5,4.
Beylikdüzü’nün seçim sonucu Türkiye geneline benziyor mu?
2023 genel seçimlerinde Beylikdüzü’nün sonucu Türkiye sonucundan ortalama 6,2 puan farklıydı; yani Türkiye genelinden belirgin şekilde ayrışıyor.
Beylikdüzü’de oylar ne kadar kaydı?
2019 → 2024 yerel arasında Beylikdüzü’de oyların %12,8’i el değiştirdi; bu hareketli bir seçmen davranışıdır. Net kayma CHP lehine 2,4 puan. 3 mahallede birinci parti değişti.
Beylikdüzü’de salıncak mahalle var mı?
2019 → 2024 yerel arasında Beylikdüzü’de salıncak mahalle tanımına giren bir yer çıkmadı; seçmen davranışı istikrarlı.
Beylikdüzü’de kaç parti fiilen yarışıyor?
2024 yerel seçiminde Beylikdüzü’de etkin parti sayısı 2,53; yani çok partili bir yapı var. Birinci CHP ile ikinci AK Parti arasındaki fark 19,5 puan.
Beylikdüzü’de yüksek katılım hangi partiye yaradı?
2024 yerel seçiminde Beylikdüzü’de katılım ile partilerin oy oranı arasında belirgin bir ilişki görülmedi.
Beylikdüzü’nün geçersiz oy oranı kaç?
2024 yerel seçiminde Beylikdüzü’de geçersiz oy oranı %1,91 (İstanbul: %2,92). Kendi ilçe ortalamasının 3 standart sapma üstünde geçersiz oy çıkan 11 sandık var.
Beylikdüzü’de olağan dışı sandık var mı?
2024 yerel ve 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde Beylikdüzü’de olağan dışı sandık (en az 200 seçmen, %98+ katılım, %95+ tek parti) çıkmadı.
Beylikdüzü hangi partinin kalesi?
Son 5 parti seçiminde (yerel ve milletvekili) Beylikdüzü’de CHP 4 kez, AK Parti 1 kez birinci oldu.
Beylikdüzü’nün mahallelerinde 2024’te hangi parti kazandı?
2024 yerel seçiminde Beylikdüzü’deki 10 mahallenin 7 tanesinde CHP, 3 tanesinde AK Parti birinci çıktı.
Beylikdüzü’nün altın sandığı hangisi?
Beylikdüzü’nün 2024 yerel seçim sonucuna en yakın sandık Beylikdüzü, Adnan Kahveci Mah., 1193 nolu sandık oldu; sonuçtan ortalama 0,33 puan saptı.
Beylikdüzü’de CHP en çok hangi mahallede oy aldı?
2024 yerel seçiminde CHP en yüksek oyu Cumhuriyet (%72,2) mahallesinde, en düşük oyu Marmara (%34,2) mahallesinde aldı.
Beylikdüzü’de AK Parti en çok hangi mahallede oy aldı?
2024 yerel seçiminde AK Parti en yüksek oyu Marmara (%53,9) mahallesinde, en düşük oyu Cumhuriyet (%17,2) mahallesinde aldı.
Beylikdüzü’de seçime katılım oranı kaç?
2024 yerel seçiminde katılım %79,0 oldu (Türkiye: %78,5). En yüksek katılım Barış Mah. (%81,7), en düşük katılım Sahil Mah. (%76,0).
Bir sonraki seçim ne zaman?
Olağan takvime göre bir sonraki genel seçim (Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili) 2028’de, yerel seçim Mart 2029’da yapılacak. Erken seçim kararı alınırsa tarih değişebilir.
Kaynak: YSK sandık sonuçları; hesaplama sayim.net. Yerel seçim il sonucu büyükşehirlerde büyükşehir belediye başkanlığı, diğer illerde il genel meclisi oylarıdır. İlçe sonuçları ilçe belediye başkanlığı oylarıdır (beldeler hariç). Veriler kaynak gösterilerek kullanılabilir. Hesap yöntemi ve veri kaynağı: metodoloji.
Bir sonraki seçiminiz hazır olsun.
Kayıt ücretsiz. İlk seçiminizi 5 dakikada kurun ya da önce demoyu deneyin.