Kofçaz Seçim Sonuçları

2014–2024 · Kırklareli · mahalle mahalle · güncelleme 02.11.2026

Kofçaz’da 2024 yerel seçiminde belediye başkanlığı yarışını %39,0 oyla MHP kazandı. AK Parti %34,8 ile ikinci oldu. MHP, 2019’a göre oyunu 38,4 puan artırdı. 2023 Cumhurbaşkanlığı ikinci turunda Kofçaz’da Kemal Kılıçdaroğlu %59,1 oy aldı (Türkiye: %47,8).

2024 belediye başkanlığı kazananı
MHP
%39,0
2024 katılım
%93,5
yerel seçim
Seçmen
641
2024
Sandık
3
2024
Haritada gezin

Bir ilçeye dokunun, ilçenin sonuçları açılır. Haritanın boş bir yerine dokunursanız Türkiye haritasına dönersiniz.

Tüm iller listesi

Son seçim sonuçları

Kofçaz sonuçları Kırklareli geneliyle karşılaştırmalı. Grafikleri kaynak göstererek kullanabilirsiniz.

sayim.net2024 Yerel Seçim · belediye başkanlığıKofçaz, Kırklareli · katılım %93,5KofçazKırklareliMHP%39,02%14,58AK Parti%34,80%25,46CHP%25,13%49,90BTP%0,35%0,85İYİ Parti%0,35%3,26DSP%0,18%1,36Kaynak: YSK sandık sonuçları · Hesaplama: sayim.net/altin-sandiksayim.net
sayim.net2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi 1. TurKofçaz, Kırklareli · katılım %93,7KofçazKırklareliKılıçdaroğlu%56,24%65,01Erdoğan%39,15%30,48Sinan Oğan%3,82%4,04Muharrem İnce%0,80%0,48Kaynak: YSK sandık sonuçları · Hesaplama: sayim.net/altin-sandiksayim.net
sayim.net2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi 2. TurKofçaz, Kırklareli · katılım %91,8KofçazKırklareliKılıçdaroğlu%59,10%68,42Erdoğan%40,90%31,58Kaynak: YSK sandık sonuçları · Hesaplama: sayim.net/altin-sandiksayim.net
sayim.net2023 Milletvekili SeçimiKofçaz, Kırklareli · katılım %93,7KofçazKırklareliCHP%41,42%45,61AK Parti%29,15%24,44İYİ Parti%12,90%15,42MHP%9,79%4,62Zafer Partisi%0,92%1,56BBP%0,86%0,50Kaynak: YSK sandık sonuçları · Hesaplama: sayim.net/altin-sandiksayim.net

Seçim analizi

Kofçaz’ın seçmen davranışı tek ekranda: oyların ne kadar kaydığı, rekabetin gücü, katılımın kime yaradığı, geçersiz oylar ve sıra dışı sandıklar. Bir kutuya dokunun, ayrıntısı açılır.

2019 → 2024 yerel arasında Kofçaz’da oyların %39,4’i el değiştirdi (çok oynak). Net kayma MHP lehine 29,3 puan.

2 salıncak mahalle1 mahallede birinci parti değişti2 mahalle karşılaştırıldı
Salıncak mahalleler
MahalleÖnce → sonra birinciKaymaFark
Yeni Mah.AK Parti → MHP41,77,1
Yeşillik Mah.AK Parti (aynı)36,20,0

Birinci partisi değişen ya da farkı 5 puanın altında kalan ve kayması Türkiye mahalle ortalamasının (18,1 puan) üstünde olan mahalleler. Kırmızı ok birinci partinin değiştiğini gösterir.

2014–2024 seçim geçmişi

Her seçimde ilk üç parti ya da aday. Yerel seçimlerde ittifak kurulan yerlerde bazı partiler aday göstermediği için oranlar seçimden seçime keskin değişebilir.

2014 YerelYerel
CHP%55,6
AK Parti%42,1
MHP%1,7
Katılım %96,8
2018 CBCumhurbaşkanlığı
Muharrem İnce%47,5
Recep Tayyip Erdoğan%38,2
Meral Akşener%12,3
Katılım %94,2
2018 MVMilletvekili
CHP%41,5
AK Parti%33,4
İYİ Parti%16,0
Katılım %94,2
2019 YerelYerel
AK Parti%55,0
CHP%43,5
Saadet%0,8
Katılım %95,4
2023 CB 1. turCumhurbaşkanlığı
Kemal Kılıçdaroğlu%56,2
Recep Tayyip Erdoğan%39,2
Sinan Oğan%3,8
Katılım %93,7
2023 MVMilletvekili
CHP%41,4
AK Parti%29,2
İYİ Parti%12,9
Katılım %93,7
2023 CB 2. turCumhurbaşkanlığı
Kemal Kılıçdaroğlu%59,1
Recep Tayyip Erdoğan%40,9
Katılım %91,8
2024 YerelYerel
MHP%39,0
AK Parti%34,8
CHP%25,1
Katılım %93,5

Mahalle mahalle sonuçlar

2024 yerel seçiminde Kofçaz’daki her mahallenin belediye başkanlığı sonucu.

MahalleKazananKatılım
Yeni Mah.MHP %40,9%93,0
Yeşillik Mah.AK Parti %36,2%94,1

Altın sandık

Kofçaz’ın 2024 yerel seçim sonucunu en iyi yansıtan sandık ve sandık kümesi. Sonuç gecesi ilk açılan sandıklar arasında bunları izlemek genel tabloyu en erken gösterir.

Türkiye’nin altın sandıkları ve yöntem

Seçime katılım

2024 Yerel%93,5 / TR %78,5
2023 CB 1. tur%93,7 / TR %87,0
2023 CB 2. tur%91,8 / TR %84,1
2019 Yerel%95,4 / TR %84,7
En yüksek katılım (mahalle, 2024)
Yeni Mah.%93,0
En düşük katılım (mahalle, 2024)
Yeni Mah.%93,0

Kofçaz seçimleri hakkında sık sorulan sorular

Kofçaz’da 2024 yerel seçimini hangi parti kazandı?

Kofçaz’da 2024 yerel seçiminde belediye başkanlığı yarışını %39,0 oyla MHP kazandı. AK Parti %34,8 ile ikinci oldu.

Kofçaz’da kaç seçmen ve kaç sandık var?

2024 yerel seçiminde Kofçaz’da 641 kayıtlı seçmen vardı ve oylar 3 sandıkta kullanıldı.

Kofçaz’da 2023 Cumhurbaşkanlığı seçiminde kim önde çıktı?

Birinci turda Kemal Kılıçdaroğlu %56,2, Recep Tayyip Erdoğan %39,1 oy aldı. İkinci turda Kemal Kılıçdaroğlu %59,1 ile önde çıktı.

Kofçaz’da 2023 milletvekili seçiminde partilerin oy oranları neydi?

CHP %41,4, AK Parti %29,1, İYİ Parti %12,9, MHP %9,8, Zafer Partisi %0,9.

Kofçaz’ın seçim sonucu Türkiye geneline benziyor mu?

2023 genel seçimlerinde Kofçaz’ın sonucu Türkiye sonucundan ortalama 7,5 puan farklıydı; yani Türkiye genelinden belirgin şekilde ayrışıyor.

Kofçaz’da oylar ne kadar kaydı?

2019 → 2024 yerel arasında Kofçaz’da oyların %39,4’i el değiştirdi; bu çok oynak bir seçmen davranışıdır. Net kayma MHP lehine 29,3 puan. 1 mahallede birinci parti değişti.

Kofçaz’da salıncak mahalle var mı?

Evet. 2019 → 2024 yerel arasında birinci partisi değişen ya da farkı 5 puanın altında kalan ve oy kayması Türkiye ortalamasının üstünde olan 2 salıncak mahalle var; en oynakları Yeni Mah., Yeşillik Mah..

Kofçaz’da kaç parti fiilen yarışıyor?

2024 yerel seçiminde Kofçaz’da etkin parti sayısı 2,97; yani çok partili bir yapı var. Birinci MHP ile ikinci AK Parti arasındaki fark 4,2 puan.

Kofçaz’ın geçersiz oy oranı kaç?

2024 yerel seçiminde Kofçaz’da geçersiz oy oranı %5,01 (Kırklareli: %3,51). Kendi ilçe ortalamasının 3 standart sapma üstünde geçersiz oy çıkan 0 sandık var.

Kofçaz’da olağan dışı sandık var mı?

2024 yerel ve 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde Kofçaz’da olağan dışı sandık (en az 200 seçmen, %98+ katılım, %95+ tek parti) çıkmadı.

Kofçaz hangi partinin kalesi?

Son 5 parti seçiminde (yerel ve milletvekili) Kofçaz’da CHP 3 kez, AK Parti 1 kez, MHP 1 kez birinci oldu.

Kofçaz’ın mahallelerinde 2024’te hangi parti kazandı?

2024 yerel seçiminde Kofçaz’daki 2 mahallenin 1 tanesinde MHP, 1 tanesinde AK Parti birinci çıktı.

Kofçaz’ın altın sandığı hangisi?

Kofçaz’ın 2024 yerel seçim sonucuna en yakın sandık Kofçaz, Yeni Mah., 1002 nolu sandık oldu; sonuçtan ortalama 2,97 puan saptı. Üç sandıklık küme ise sonucu 0,0 puan sapmayla verdi.

Kofçaz’da seçime katılım oranı kaç?

2024 yerel seçiminde katılım %93,5 oldu (Türkiye: %78,5).

Bir sonraki seçim ne zaman?

Olağan takvime göre bir sonraki genel seçim (Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili) 2028’de, yerel seçim Mart 2029’da yapılacak. Erken seçim kararı alınırsa tarih değişebilir.

Kırklareli il geneli seçim sonuçları

Kaynak: YSK sandık sonuçları; hesaplama sayim.net. Yerel seçim il sonucu büyükşehirlerde büyükşehir belediye başkanlığı, diğer illerde il genel meclisi oylarıdır. İlçe sonuçları ilçe belediye başkanlığı oylarıdır (beldeler hariç). Veriler kaynak gösterilerek kullanılabilir. Hesap yöntemi ve veri kaynağı: metodoloji.

Bir sonraki seçiminiz hazır olsun.

Kayıt ücretsiz. İlk seçiminizi 5 dakikada kurun ya da önce demoyu deneyin.